Новоград-Волынский - сайт города, Звягель, Новоград-Волинський - сайт міста
Навигация
Главная
История города
Фотогалерея
Статьи
Форум
Поиск
Карты города
Файлы
Видео
Отели города
Партнеры сайта
Обратная связь
Квартира посуточно
Последние статьи
Леся Українка
З історії мікрорайон...
Де була перша оселя ...
Райони міста: Новий ...
Вольная борьба - оди...
Погода
Наши партнеры
случайные фото
Новоград-Волынский п...
крепость
Памятник
Геральдика Новограда-Волинського
Вперше Новоград-Волинський згадується у 1257р. як місто Звягель Галицько-Волинської держави. Назва міста походить від українського слова "звяга", що означає шум, галас.
Герб російського періоду

Герб російського періоду

Герб російського періоду затверджений 22 січня 1796р. В золотому полі чотирикінцевий червоний хрест як символ, що використовувався у часи володіння Волинню руськими князями. На знак приєднання краю до Російської імперії зображується її герб, тобто двоголовий орел, на грудях якого покладено вказаний Новоград-Волинського герб.

Проект Б.Кене

У 1863р. Б.Кене розроблений проект нового герба міста: у червоному полі срібний хрест. У вільній частині - герб Волинської губернії. Щит увінчаний срібною міською короною з трьома вежками та обрамований двома золотими колосками, оповитими Олександрівською стрічкою. Затвердження не отримав.
Сучасний герб Новограда

Сучасний герб Новограда-Волинського

12 жовтня 1994р. сесією Новоград-Волинської міської ради затверджений сучасний герб: щит французький, поділений чотиридільно, з главою і щитком посередині. У срібному полі глави напис кирилицею: "Новоград-Волинський", горішня права доля і середній щиток - фрагмент герба міста, що діяв з 1796р. На золотому полі правої долі зображено частину чорного двоголового орла з короною, а на малому золотому щитку - прямий пурпуровий хрест з увігнутими сторонами. На пурпуровому тлі горішньої лівої долі, що має форму фортечної стіни, зображені схрещені меч і козацька шабля. Емблема
символізує події національно-визвольної боротьби XVІІст. в місті. На зеленому тлі долішньої правої долі зображено дві пір'їни у вигляді літери "У". Емблема є свідченням того, що місто є батьківщиною Лесі Українки. На лазуровому тлі долішньої лівої долі - золотий дзвін, в який вписано лазуровий же знак у вигляді літери "Z". Емблема відтворює легенду про роль дзвону над рікою Случ, а також першоназву міста - Звягель. Герб прикрашає срібна міська корона з трьома вежками.
Хоругва

Хоругва

12 жовтня 1994р. сесія міської ради затвердила хоругву: прямокутне полотнище з співвідношенням сторін 1:1,23. У білому полі з пурпуровою вишивкою (мотив вишиванок із зібрання О.Косач по Волині) - малий герб міста. З чотирьох сторін хоругва має дві лиштви - внутрішню з білих і червоних та зовнішню з синіх і жовтих трикутників. В кутках хоругви в синіх трикутниках - жовті тризуби.

01-09-2007 13212 Прочтений · Для печати
Темы форума
Новые темы
Игры на смартфон
Телефон
Отдых
Крем
Холодильник
Обсуждаемые темы
Фонари тактически... [124]
Актуальные новости [24]
Интернет в Новограде [15]
Город должен знат... [11]
Что подарить жене? [10]
Авторизация