Новоград-Волынский - сайт города, Звягель, Новоград-Волинський - сайт міста
Навигация
Главная
История города
Фотогалерея
Статьи
Форум
Поиск
Карты города
Файлы
Видео
Отели города
Партнеры сайта
Обратная связь
Квартира посуточно
Последние статьи
Леся Українка
З історії мікрорайон...
Де була перша оселя ...
Райони міста: Новий ...
Вольная борьба - оди...
Погода
Наши партнеры
случайные фото
гимназия им. Леси Ук...
магазин Цифра
Статьи: История Новограда-Волынского
Леся Українка
Леся Українка видатна поетеса яка народилась 25 лютого 1871 року в Новограді-Волинському. Ім'я при народженні Лариса Петрівна Косач (Лариса Петровна Косач, Larysa Petrivna Kosach-Kvitka).

З історії мікрорайону "Морське"
Один із мікрорайонів Новограда-Волинського називають «Морське». Цікаво, а чи багато новоград-волинців нинішнього покоління здогадуються про походження такої назви, адже від Новограда до найближчого моря — сотні кілометрів? Чому ж «Морське»? Відповідь на це питання знають старожили, на очах яких наприкінці 1940-их років будувалося й відкривалося військове училище відповідного профілю — Військово-морське авіаційне училище зв’язку.

Райони міста: Новий Звягель
У другій половині XX століття наше місто, переживаючи значний зріст, поглинуло тринадцять населених пунктів: Ржадківку, Деняцькі хутори, Новий Звягель, корчму Зелена Гірка, Лубчицю, Плетінку, х.Конотоп, Смолку, Старо- й Ново-Корецькі хутори, х.Мочихвіст, Моклянку і Лідівку. Звісно, до Києва нам ще далеко, але терміново потрібно приєднати ще когось — кількість дуже погана. Але з цих тринадцяти населених пунктів найбільш цікавою і відомою є історія Нового Звягеля (Ново-Звягеля) — район сучасних вулиць Леваневського, Фрунзе, Рибалка і Толубка.

Звягелю — 750 років
В Україні є багато міст, які мають глибокі історичні корені. Частина з них веде літопис від дня їх легендарного заснування, що невірно з наукової точки зору. Однак в останні роки радянської влади Радянським Союзом прокотилася хвиля ювілеїв міст. Так, Київ відсвяткував 1500 річчя, а Житомир1100 річчя. В той же час вУкраїні є міста, містечка і селища, які ведуть свій літопис від року першої літописної згадки. Один з них — Новоград-Волинський, який 2007 року святкує 750 річчя. Перша писемна згадка про Возвягель, зустрічається в Іпатьєвському літописі. Місто по різному писалося в літописах та давніх картах: Звягель, Возвягель, Взвягель і Звяголь.

З історії градобудування Новограда-Волинського
Вперше наше місто згадується за назвою Возвягель у 1256 р. у «Галицько-Волинському літописі». Роком пізніше, через непокору його жителів, він був спалений дружиною князя Данила Галицького. Недавні археологічні розкопки городища на правому березі Случі, описані ще наприкінці ХIХ в. В.Антоновичем, дозволили визначити місце розташування, розміри й особливості побуту цього древнього міста.

Геральдика Новограда-Волинського
Герб російського періодуВперше Новоград-Волинський згадується у 1257р. як місто Звягель Галицько-Волинської держави. Назва міста походить від українського слова "звяга", що означає шум, галас. Герб російського періоду затверджений 22 січня 1796р. В золотому полі чотирикінцевий червоний хрест як символ, що використовувався у часи володіння Волинню руськими князями. На знак приєднання краю до Російської імперії зображується її герб, тобто двоголовий орел, на грудях якого покладено вказаний Новоград-Волинського герб.

Легенды о Звягеле
Легенда первая. Речка Случь, на которой расположен город, в давние времена была глубоководной и судоходной. Но в районе города из-под воды выступали коварные скалы. По ночам, в темноте корабли пробивали об них днища и тонули. Поэтому в темное время суток и туманными днями, через речку натягивался канат с подвешенными колоколами. Ночью корабли цеплялись за канат, а колокольный звон предупреждал их об опасности. Поскольку корабли по реке плавали часто, то и колокольный звон раздавался часто. Поэтому город получил название Звягель, от слов «звонить», «звон», «звягать».
Темы форума
Новые темы
Игры на смартфон
Телефон
Отдых
Крем
Холодильник
Обсуждаемые темы
Фонари тактически... [124]
Актуальные новости [24]
Интернет в Новограде [15]
Город должен знат... [11]
Что подарить жене? [10]
Авторизация